Když je pejskům ouvej

28. května 2011 v 0:42 | Skikuba
Každý z Vás, kdo máte psa, mi jistě dáte za pravdu. Když je Vás pejsek nemocný, ba dokonce i vážně nemocný, vše se kolem něj točí. Pohled do těch nejsmutnějších očí na světě, které říkají: "Páníčku, mě je opravdu zle..." je srdcervoucí. Je Vám do pláče nad tím nebožátkem, které nemůže vstát na nohy. Nohy, které tak bolí a neposlouchají, až pejsek nahlas pláče bolestí. Rve Vám to srdce a chce se Vám z toho plakat.

A bodejť by ne. Prožili jste s ním léta radostí. Vyrůstal s Vámi a víte, že Vás bezmezně miluje a že ve své lásce nikdy, ale opravdu nikdy nelhal, nelže a lhát nebude. A třeba Vám i pomohl v těžkých situacích. Že on jediný stál při Vás a pomohl Vám překlenout ta nejhorší životní období. Prostě byl s Vámi, dával Vám všechnu svou psí lásku. A nyní je na tom špatně on. Pomáháte mu, jak jen to je možné. Ulehčujete mu, nosíte misku s granulemi a vodou pomalu až do pelíšku a Bůh ví, co ještě.

Prostě a jednoduše, svého pejska bezmezně milujete a také jako on pro Vás, byste Vy pro něj snesli modré z nebe.

Když pejsek zlobí

I když tu a tam, za normálních okolností kdy mu je dobře, byste jej nejraději vzteky přetrhli. To když neposlouchá. Například klidně venku sežere, co najde, i když ví, že to nesmí. Nepřijde na zavolání, ale na cvičáku přitom poslouchá na slovo (samozřejmě za odměnu). Nechce nastoupit do auta, když pospícháte s odjezdem. Ne a ne se vykadit, když už jdete pozdě do práce a víte, že tam budete dlouho. A vůbec Vás má neuvěřitelně na háku stylem, třeba se páníčku po....tento, já si to udělám po svým, protože za ten průšvih mi to stojí.

Ale i tak jej naprosto milujete a v životě byste mu neublížili.

Lidská zrůdnost

A pak, jako já dneska, si ve stínu toho, co jsem právě popsal, přečtete článek na internetu o tom, že někdo brutálně mučil kdesi v cizí zemi psa. Zakopal jej pod zem, že mu jen čenich koukal a kdesi, cosi mu prováděl (popisovat se mi ty hrůzy nechce).

Kde se v těch lidech bere ta obludnost, krutost a bezcitnost? Viděl jsem na internetu tu děsivou fotku mučeného pejska. Musel jsem to ihned zavřít, protože mi srdce v těle poskočilo a slzy se mi draly z očí. Strašný, opravdu strašný, čeho jsme my lidé schopni.

A přitom jsou pejskové na nás lidech naprosto závislí. Žijí tak, jak my to vedeme. Buďme na sebe, na pejsky a na všechno živé, včetně naší planety hodní, bude se nám všem dařit a žít mnohem lépe.
 


Komentáře

1 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 3. června 2011 v 21:51 | Reagovat

Mám doma sice kočky, ale tohle platí na každého domácího mazlíčka, kterého jeho majitel bezmezně miluje, což by mělo snad být podmínkou.
Z těch, kteří zvířata týrají a mnohdy až ke smrti, je mi zle a nejradši bych jim udělala to samé. Jenže bohužel většinou vyjdou bez žádného trestu popřípadně se směšnou pokutou...=(

2 air max 2010 air max 2010 | E-mail | Web | 18. července 2011 v 5:04 | Reagovat

Love begins with a smile, grows with a kiss and ends with a tear.

3 Ada Ada | 19. července 2011 v 7:29 | Reagovat

Miluju psy a tyhle tyranský zrůdy bych bez pardónu zavírala. Protože jeden příklad z mého dětství a tehdy bohužel poměrně blízkého okolí jednoznačně prokázal, že osoba (zdráhám se nazvat TO člověkem), která je schopná ubít psa, je schopná  se stejným klidem zabít člověka. Stalo se tak. A mrazí mě při pomyšlení, že dotyčný už je dnes  na svobodě, má novou rodinu, prostě má opět přístup k tvorům, které může celkem beztrestně tyranizovat. V nápravu v tomhle případě nevěřím, protože mi jeho vlastní, dneska už dospělý syn zhruba před půl rokem řekl, že za "tátou" radši moc nejezdí, protože je pořád stejný. Čti: stejná sadistická zrůda, neváhající řezat vlastní potomky bejkovcem nebo kabelem od luxu, případně před nimi z pouhé kratochvíle utlouct štěně. Tak si říkám... Dokud se tyhle typy lidí budou moci normálně bez omezení pohybovat mezi lidmi, budu žít s pocitem, že je tu něco hodně špatně...

Uff. Omlouvám se, že jsem tu hrábla do takovéhle temnoty a beznaděje. Já jen, že tohle téma ve mně vždycky vzbudí pár vzpomínek, které bych radši neměla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama